Windykacja we Wspólnotach Mieszkaniowych

Kategoria: Prawo
Liczba działów: 8
Liczba lekcji: 7
Zawartość: lekcje + egzmian online

Tempura mutantur et nos mutantur in illis – czasy się zmieniają a my zmieniamy się razem z nim. Wprowadzona w obrót prawny ustawa z dnia 24 czerwiec1994 roku o własności lokalu wybitnie na przestrzeni ponad dwudziestolecia obowiązywania rzeczonej ustawy wpłynęła na sposób dochodzenia należności od właścicieli lokali. Przeobrażenia tych dwóch dekad, obecność w strukturach Unii Europejskiej, agresywna konkurencja powodują a od 1 stycznia 2014 roku deregulacja zawodu pokazują, że przedsiębiorcy zawodowo zajmujący się zarządzaniem nieruchomościami w znacznie większym stopniu zobligowani są zaangażować się w proces zarządzania wierzytelnościami.

Umiejętne zarządzanie portfelem wierzytelności wspólnot mieszkaniowych jest coraz częściej nie tylko oczekiwane przez zarządy wspólnot, ale w istotny sposób wpływa na płynność finansową danej nieruchomości. Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć, że praktyki stosowane przez dłużników w celu uniknięcia ponoszenia kosztów zarządu w formie comiesięcznych zaliczek wymagają od zarządców interdyscyplinarnej wiedzy, umiejętności odzyskiwania trudnych zobowiązań. Niniejsza praca, jako praktyczny poradnik przybliża wszystkich podmiotom zajmującym się zarządzaniem nieruchomościami proces odzyskiwania należności we wspólnotach mieszkaniowych. W kolejnych rozdziałach przedstawiono ramy prawne funkcjonowania ułomnych osób prawnych, jakim jest wspólnota mieszkaniowa, poprzez stadia windykacyjne, w finale prezentując postepowanie egzekucyjne prowadzone wobec dłużników.

Reasumując umiejętność i skuteczność przedsiębiorców w opisywanym obszarze działalności wpływa na budowanie przewagi konkurencyjnej na tym rynku oraz profesjonalizuje rynek zarządzania nieruchomościami.

 

Nie masz dostępu do tego kursu.
Jeżeli jesteś zainteresowany - kup teraz szkolenie online.
Nie masz dostępu do tego kursu.
Jeżeli jesteś zainteresowany - kup teraz szkolenie online.

Zapisz się do newsletter!

informacje o nowych kursach i promocjach - bądź pierwszy!